КІНОКІМЕРІЯ 2017

15-16 вересня  2017 року на Херсонщині пройшов XІI Міжнародний фестиваль аматорського кіно «КІНОКІМЕРІЯ». Основна робота фестивалю відбувалася  на базі  ККЗ «Ювілейний»:  15  вересня – відкриття фестивалю, перегляд  конкурсної  програми  та прес-конференція, а вже 16  вересня – урочисте закриття фестивалю та довгоочікувана церемонія нагородження авторів кращих фільмів XIІ Міжнародного фестивалю аматорського кіно «КІНОКІМЕРІЯ» в Херсонському обласному художньому  музеї ім. О.О. Шовкуненка.

Цього року на кінофестивалі було представлено більше 250 фільмів з 15 закордонних країн світу (Грузія, Іспанія, Канада, США, Індія, Іран, Киргизія, Білорусь, Болгарія, Казахстан, Іран, Сербія) та  з  21 області України.

На  фестивалі учасники мали можливість переглянути фільми, які потрапили до конкурсної та позаконкурсної програми. На  урочистому  відкритті  та прес-конференції,  окрім членів  журі взяли участь :

  • заступник голови обласної державної адміністрації  Адамчук О.О.;
  • заступник  голови Херсонської обласної  ради Рукавішнікова О.О.;

Під  час проведення прес-конференції  віце-президент від UNICA Джейн Глас із Франції  вручила спеціальний  приз 79-ого Міжнародного  кінофестивалю Union Internationale du Cinema (м. Дортмунд, Німеччина) Євгену  Максимову за представлену найкращу  кіно програмою  фестивалю «UNICA» у  2017 році. А  також Джейн Глас  нагородила трьома  нагородами: бронзою, сріблом та  золотом українських   переможців  цього  кінофестивалю, які  зайняли  почесні  призові  місця  та  на  гідному  рівні  представили  нашу  країну  на кіно мистецькому   олімпі.

Окрім  перегляду  фільмів, кожен  бажаючий  мав  унікальну  можливість отримати смішне  або навмисно  спотворене своє зображення, оскільки  спеціальним запрошеним  гостем  цьогорічного фестивалю став член ради директорів відділу мультфільмів Союзу болгарських художників, віце-президент Федерації карикатурників Валерій Александров – Валекс. Ця людина є автором більше 20 анімаційних фільмів та  понад 250 персональних виставок у Болгарії та за кордоном, прийняв  участь у 200 міжнародних конкурсів мультфільмів та виставок.

Урочисте  закриття  XІI Міжнародного фестивалю аматорського кіно «КІНОКІМЕРІЯ»  та  церемонія  нагородження   переможців  пройшла  в Херсонському обласному  художньому  музеї ім. О.О. Шовкуненка. Окрім  членів  журі, учасників-кіноаматорів, гостей  фестивалю  прийняли участь  і  представники  влади:

–   заступник  голови Херсонської обласної  ради Рукавішнікова О.О.;

– заслужений діяч мистецтв України, начальник управління культури ХОДА Світлана Думинська;

З найкращих фільмів ХІІ МКФ «КІНОКІМЕРІЯ»  сформовано українську  програму фільмів, яка  буде представлена на 80-му Міжнародному фестивалі UNICA в  Чехії в  серпні – вересні  2018 року.

ЖУРІ ФЕСТИВАЛЮ «КІНОКІМЕРІЯ 2017

Левченко Микола Григорович – декан факультету культури і мистецтв Херсонського державного університету, кандидат педагогічних наук, професор, заслужений працівник культури України, член Національної спілки театральних діячів України

 

Члени журi:

Юрiй Гармаш — заслужений діяч мистецтв України, кінооператор Київської Національної кіностудії художніх фільмів ім. О.П. Довженко, член НСКУ. Викладач Київського Національного університету культури та мистецтв, факультет Кіно-телемистецтва

Джейн Гласс – віце-президент від UNICA (Міжнародного союзу кіно при ЮНЕСКО), Франція.

Юрій Рiпенко — заслужений працівник культури України, член НСКУ, викладач КНУ театру, кіно і телебачення ім. I.К. Карпенко-Карого.

Володимир Войтенко – кінознавець, керівник проектів “КIНO-KOЛО” та “Сценарна майстерня”, ведучий телепрограми “Арґумент-кіно” (1+1)

Брюховецька Лариса – український кінокритик, кінознавець, головний редактор журналу «Кіно-Театр», член правління Національної спілки кінематографістів України, викладач кафедри Національного університету «Києво-Могилянська академія»

Секретар журi:

Владислав Таранюк — директор кіностудії “Рось”, член НСКУ, сценарист.

Спеціальний  гість  фестивалю:

Валерій Александров – Валекс – член ради директорів відділу мультфільмів Союзу болгарських художників, віце-президент Федерації карикатурників;

Основні переможці:

«Кращий фільм, створений  дитячими аматорськими  студіями»

1 місце –  «Історія театру»

Автор: Ларіонов В., Мережко Л.

Керівник: Ларіонов С.П., школа сучасних театрально-сценічних спрямувань, м.Харків

1 місце – «Прогулянки  пана  Піпа»

Автори: Пилипенко  Кароліна, кер. Власова Н. Обласний дитячо-юнацький кіноцентр «Веснянка», м.Дніпро

2 місце – «Полнолуние»

Автори: Мироненко Ганна, кер.Лагута К.О

Обласний дитячо-юнацький кіноцентр «Веснянка», м.Дніпро

3  місце – «ЖИЛ-БЫЛ КУЗНЕЦ»

Автори: Береда Валерія, кер. Довгялло Н.П.

Обласний дитячо-юнацький кіноцентр «Веснянка», м.Дніпро

3 місце – УКРАЇНСЬКА  МОВА  СЕРЕД  МОВ  СВІТУ

Автори: Ольга та  Іван Валькових, прес-клуб «Юний журналіст»,

м.Хмельницький

 

 «Кращий  аматорський  фільм»

1 місце – «Золота  рибка»

Автори: Соколова Ліза, Салінська Яна,

с. Славгород, Дніпропетровска обл.

2 місце – Віра & наука

Автори: Антонов Володимир, м. Львів

 

3 місце – «Острів  сивої  ковили»

Автори: Солдатенко Г. Чепурний А. Студія «Ракурс», м.Верхньдніпровськ, Дніпропетровська обл.

 

«Кращий  студентський  фільм»

1 місце – «НАЧИТАЛИ»

Автори:Федонюк Світлана, м.Володимир–Волинський, Волинська обл.

1 місце – «Кордон  Віри»

Автори: Войтенко  Оксана, м.Київ

 2 місце – «ВИСОКА ГОРА»

Авори: Бакум  В.В.,  м.Київ

3 місце – «Дакар»

Автори: Яковенко А.І.,  м.Київ

 

«Кращий  професійний  некомерційний фільм»

1 місце – «Електромен»

Автори: Нікіта  Скоморохов, Олександр  Петроченко, м.Київ

2 місце –  «Откройте»

Автори: Коцюба Катерина, м.Київ

3 місце – «ПРИВІТ  З  МИКОЛАЄВА»

Автори: Богаченко  А.О.,  м.Київ

    3  місце – «БАЛЛАДА»

Автори: Б.Е. Кереселидзе, Т.Ш. Кереселидзе , м.Херсон

 

«Кращий  однохвилинний  фільм»

1 місце – «Інший»

Автори: Солдатенко Галина, Чепурний Андрій

м. Верхньодніпровське, студія «Ракурс»

 

Відзнаки:

За  вічний  потяг  до  мистецтва   нагороджено спеціальної  відзнакою    журнал «Кіно Театр»  фільм «Танець в  холодильнику»

Автор: Карабет  Наталія, Донецька обл.

 

 

Дипломи

  1. Нагороджено майстра  курсу  Володимира Хмельницького  за  вдалі  дебюти студентів  1-го  курсу  факультету   режисури  КНУКіМ:
  • Яковенко Анастасії «Дакар»;
  • Полюхович  Анна «ПапаСоні»;
  • Кичапіна  Анна «Є така  професія»;
  • Демченко  Аліна «Вони звуть  його  Бетмен»;
  • Рожок  Наталії «Вільний»;
  • Гогія Ія «Селфі-кот»;

 

2) За  послідовність у  висвітленні   краси Карпатського  краю нагороджено народна  кіностудія «Полонина» село  Яблуниця, Івано-Франківської  обл. керівник  Іван  Дроняк

3) За  найкращу операторську  роботу фільму «Дух» нагороджено  автора  Мануляка Анатолія-Назарова м. Київ;

4) За  найкращу програму  короткометражних  ігрових  фільмів  нагороджено студію  «MEDI@NNA»  с. Миколаївка, Донецька  обл.

 

СПЕЦІАЛЬНА НАГОРОДА  ВІД ГОЛОВИ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ  РАДИ МАНГЕРА В.М. отримав  фільм «Підкова», авторами  якого  є  Олексій Голубков  та Надія  Лебєдєва (м.Херсон)

9.10.2017