Міжнародний кінофестиваль

19 – 26 серпня 2016 року в Румунії (місто Сучава) відбувся 78 Міжнародний кінофестиваль, який щорічно проводить Міжнародний союз непрофесійних кінематографістів під егідою ЮНЕСКО – UNICA. UNICA об’єднує федерації кінолюбителів і молодих кінематографістів з 35 країн світу. Крім країн Європи, офіційними членами цього союзу також є кіноаматоров з Тунісу, Аргентини, Кореї.
Українську програму фільмів на фестивалі представляла Громадська організація «Фестиваль КІНОКІМЕРІЯ» (голова правління і директор фестивалю «КІНОКІМЕРІЯ» – Євген Максимов), як офіційний член UNICA від України.
На фестиваль було представлено 121 фільм з 24 країн, 13 фільмів – молодих професійних кінематографістів, 22 фільми – молодих кіноаматорів віці до 18 років, решта фільмів представляли кіномани більш дорослого віку.
Вперше на 78 Міжнародному фестивалі UNICA заснована школа молодих кінолюбителів, які представляли молоді люди у віці до 18 років по одному з 20 країн Європи, в тому числі з України. Гідно представив Україну в цій кіношколі Антон Яковенко з м. Черкаси. Завданням молодих кінолюбителів створити невелику стрічку на вільну тему за відведений короткий час. За результатами виконання завдань, Антон Яковенко отримав кубок фестивалю за режисуру сюжету під назвою «Цікаві особа», з чим його і вітаємо і бажаємо творчих успіхів.
На 78 фестиваль України, як і всі країни – учасниці, представила 6 фільмів (3 – молодих кінолюбителів – «jeunesse», 1 – молоді професійні автори – «young professional»). Це пов’язано з виділенням кожній країні 60 хвилин екранного часу за мінусом 2-х хвилин після кожного фільму на обговорення членами журі фестивалю.
Вперше в журі фестивалю брав участь представник від України – Генеральний директор Національного центру Олександра Довженка – Іван Козленко.
З 6 фільмів, представлених в українській програмі, 4 фільми отримали нагороди.
Серед 15 країн «ПОЧЕСНИЙ ДИПЛОМ UNICA» ( «Diploma of Honour») з України отримали:
Фільм «Постріл», автор Андрій Богун – проект «Літаючий квітка» с. Мала Олександрівка Херсонської області;
Фільм «Сліди на піску», автори Олександра Матіяш та Поліна Корнюшенко – дитячо-юнацький кіноцентр «Веснянка», м .. Дніпропетровськ.
Серед 12 країн «Бронзова медаль» UNICA (Bronze Medals) з України отримали:
Фільм «Чужі близькі», автор Сергій Аношкіна – м. Одеса.
Фільм «Спасибі, мама!», Автори Олександр Корінців, Марія Щербак – «Ukrainian Cinema village», м.Київ.
Вітаємо авторів фільмів з цими заслуженими нагородами.
(На жаль, не вистачило одного голосу з членів журі при голосуванні за «Срібну медаль» для фільму «Дякую, мамо!»).
У програмі 78 фестивалю традиційно змагаються фільми в номінації «миттєво фільми». На цей раз було представлено 26 фільмів з 18 країн, в тому числі з України. Номінація цікава тим, що окреме журі з представлених фільмів відбирає конкурсну програму з 16 фільмів. Жеребкуванням відбираються 8 пар фільмів, які змагаються між собою і завершується це вибором 3-х кращих фільмів, які ділять між собою перше, друге і третє місце. При цьому вибір здійснюється голосуванням учасниками фестивалю.
Представлений в українському програмі одномінутний фільм «Я покажу тобі кіно», автори Віктор Бикодир, Ігор Воронін (г .. Херсон) в цьому захоплюючому змаганні відривається від інших 13 фільмів і отримує заслужено третього місце! Авторам сердечне вітання з перемогою!
78 Міжнародний фестиваль завершився передачею естафети від міста Сучава (Румунія) місту Дортмунт (НІМЕЧЧИНА), в якому з 5 серпня по 12 серпня відбудеться черговий 79 Міжнародний фестиваль UNICA.
На XI Міжнародному кінофестивалі «КІНОКІМЕРІЯ» 22 – 25 вересня в 2016. в р .. Скадовськ Херсонська область, очікуємо досить цікавих фільмів, гідно зможуть представити Україну в 2017 році в Дортмунт.

2.8.2014
 

Коментарі зачинені. Коментарии закрыты